автор 

Sony Ericsson Xperia Play ревю


Xperia-Play-PhoneКрасотата на Андроид телефоните, освен в недостижимото ниво на избор, което предоставят, идва от способността им да заменят функционалността на други устройства. Телефон с Андроид е колкото MP3 плеър и будилник, толкова и мобилен телефон.
С излизането на Sony Ericsson Xperia Play, Android се опитва да се превърне от мобилно устройство за игра в мобилното устройство за игра. Xperia Play е посветен на стрелянето, карането и реденето на цветни блокчета, като се справя толкова добре, че няма да ви се поиска да се присегнете към Nintendo DSi или Sony PSP. Въпреки, че от Sony представиха следващото си по-мощно предложение за игра - Vita - като водещо игрово устройство, то Xperia Play е за хора, които искат повече забавление, но без да им се налага да носят допълнително устройство. И така въпросът е, това ли е богът на игрите, който винаги сте очаквали?

Хардуера на Xperia Play

Xperia Play е представяно като устройство за игра, което е вградено в телефон. И ако това ви навява спомени за Nokia N-Gage, не се притеснявайте, Android телефона на Sony наистина работи добре и на двата фронта, като не ви кара да се чувствате странно, колкото последния мобилен телефон, който претендираше да съчетава успешно света на мобилните телефони с този на игрите.

Въпреки това Xperia Play действително не се усеща като телефон. Докато създателите на Андроид телефони, гледат да ги направят елегантни и тънки, побиращи се в джоба плочи, то в сравнение с тях Xperia Play изглежда леко тромаво. Това е така, защото 4 инчовия екран с резолюция 854 x 480 се плъзга нагоре за да покаже контролер, с повече опции от сензорните екрани. Той разполага с пад за посоки, два аналогови пада за контрол, както и класическите бутони познати на всеки, който е прекарвал часове пред PlayStation One: квадрат, кръг, хикс и квадрат, както и задните L и R бутони. Усещането от телефона в  игрови режим е чудно, но не и когато го използвате като телефон. Тежестта и уникалността му като дизайн, който го правят идеален за игра също така му придават и странно усещане като телефон.

С уникалното си оформление и с втората си генерация 1 GHz Qualcomm процесор, Xperia Play доставя графика с качеството на PlayStation One и портове на класически игри като Crash Bandicoot. Процесора е едноядрен, но Xperia Play има двуканална архитектура. Без да навлизаме в подробни обяснения е достатъчно да се каже, че това е по ефективен начин за използване на паметта и информацията. Това позволява по-добро преживяване в игрите от висок клас. Живота на батерията в режим на изчакване е много добър, но дълга игра очевидно ще консумира и много енергия. За целта могат да се намерят и батерии с удължен живот, но може би е добра идея да избягвате допълнителна тежест към без това солидното устройство. Ако играете често по-добре е да инвестирате в допълнителна 1500 mAh батерия, която стандартно идва с Xperia Play.

  виж на цял екран

Игри с Xperia Play

 

Игрите са просто страхотни. Броя на игрите оптимизирани да работят с уникалния контролер на Xperia Play е сравнително малък, но бързо расте и придава сила на телефона. Sony Ericsson агресивно притискат индийските разработчици и индустриалния лидер Gameloft, така че няма недостик на звездни попълнения. (Sony също така имат специален портал където обявяват оптимизираните за Xperia игри в VCast Apps store).


Sony подарява на купувачите на Xperia Play и няколко предварително качени на телефона игри Asphalt 6, Bruce Lee Dragon Warrior, Crash Bandicoot, Madden NFL ’11, Star Battalion, Tetris и Sims 3. Crash Bandicoot добавя PlayStation тръпка, като първата PS сертифицирана игра, от цял куп предстоящи заглавия напът, но Bruce Lee е прекрасния пример, защо някой ще иска Xperia Play. Прецизните контролери необходими за бойна игра от този калибър, досега  не бяха налични за Андроид, освен ако не бройте емулаторите.

Приложенията за Xperia Play

 

xperia-play-homeНе всичко е забавления и игри, когато става дума за Xperia Play. Той е телефон преди всичко и Sony Ericsson са се постарали за първия си Андроид телефон за Verizon. За разлика от европейската версия на телефона с интерфейса Timescape, американската версия е със стоков Андроид 2.3 (Gingerbread). Въпреки че обикновено чисти версии на Андроид са за предпочитане в определени области приложенията за Android на Sony са по-добри. Например медиа плейра им е по-добър от стоковото Music app приложение, а камера програмата за Андроид на Sony е за предпочитане пред идващата по подразбиране.

 

Инвазивните Android персонализации, които правят HTC, Motorola, Samsung и Sony Ericsson често водят до заключване на телефоните или изоставането им от останалите чисти Андроид версии. Xperia Play не страда от никоя от тези типични за Андроид проблеми. За сметка на това стоковия лънчер е изключително скучен, но лесно може да го замените с ADW, Go Launcher или LauncherPro.

 

Единствения по сериозен проблем, с които може да се сблъскате е, че от някои игри трябва да излиза след като свършите да играете. Въпреки, че Андроид обикновено управлява паметта и спира приложенията сам, Xperia Play понякога има проблем с освобождаването от игри оставени включени и досаден изскачащ прозорец в таба за съобщения ви напомня, че играта е все още активна на заден план.

 

 

 

оставете коментар

Коментарите са "dofallow". Коментари от вида "браво" или "много добра статия" няма да бъдат публикувани. :)

Използваме "бисквитки" (cookies) за обслужване на поръчки и запазване на настройки. Вие се съгласявате с това, ако продължите да използвате този сайт. За повече информация виж ТУК.

https://planetphone.net