Google показа спецификациите на първия Андроид gsm телефон
Благодарение на съдебната битка между Google и Oracle, се наложи Интернет-гигантът да разкрие нова интересна информация. Тя се отнася за прототипа на първия От информацията става ясно, че още през 2006 година, Google са показали на представители на оператора T-Mobile своето виждане за първия Тъй като през 2006 година в САЩ най-популярни са били телефони с BlackBerry, не би трябвало да ви изненада и факта, че първият прототип на Андроид телефон от Google прилича много на продукт на RIM - еднакъв дизайн с почти квадратна форма, заоблени краища и QWERTY-клавиатура.
За съжаление точните характеристики на Android телефона не са разкрити, но се посочват приблизителни спецификации:
процесор ARMv9 на 200 MHz; - 64 MB RAM, 64 MB вградена памет, дисплей с резолюция 320x240 пиксела и 16-битов цвят, работа в мрежи GSM, USB и 2MP задна камера.
От Google са възнамерявали да започнат да продават iPhone телефон променя изцяло представите за това, какъв трябва да бъде съвременният мобилен телефон и се е наложило дизайнерите отново да "вземат молива в ръка".
Това е и причината първият gsm телефон с Андроид T-Mobile G1 да се появи чак през есента на 2008 година.