автор 

Китайски мобилни телефони

Huawei вторият най-голям производител на мобилни телефони и телекомуникационна техника в света потърси помощ от антимонополните регулатори на Европа в съдебен спор с InterDigital. Проблемът между тях възникна, когато от InterDigital решиха да въведат такса за използването на патентите им за мобилни телефони.

В сряда пред Европейската комисия Huawei подаде оплакване, след като не успя да се споразумее с InterDigital, които са собствениците на редица патенти за безжични технологии.

“Huawei предприе това, защото смята, че лицензните такси, които InterDigital налагат, са твърде високо, целенасочено нечестни и нарушават споразумението FRAND (честна, разумна и антидискриминационна политика)” споделят от компанията. Според тях това е в противоречие на антимонополните закони на Европейския съюз.

„Така се ощетяват и хората в Европа, тъй като след удържане на подобни такси цената на китайските мобилни телефони ще се повиши много и дори ще намали достъпът на потребителите до GSM телефони.”

Китайското правителство съобщи, че към момента в страната има над един милиард собственици на мобилни телефони, след като разкри, че през първите три месеца на тази година мобилните телефони са нарастнали с 43 милиона броя.

Министерството на Индустрията и Информационната Технология съобщи, че броят на използваните мобилни телефони е надминал 1 030 052 000.

Докато почти всички от тези апарати са телефони, които са способни да изпълняват много задачи едновременно, но те не се обозначават като умни GSM телефони, пазарът на Андроид телефони в Китай е вече на водещо място в света.

Броят на собствениците на мобилни телефони бързо нараства, благодарение на океана от GSM телефони използващи операционна система Android, залял пазара – 68% от закупените в края на 2011-та година устройства. Анализите твърдят: ясно е, че има големи възможности за апарати, чиито множество функции са базирани на , да завладеят доста по-широка част от потребителския пазар на GSM телефони втора ръка в Китай.

Apple също постига голям растеж в Китай, със скорошена информация, която твърди, че парчето от пазара  на компанията е нарастнало над два пъти и е стигнало до 16 процента. Nokia и Microsoft също се радват на добрите възможности в Китай и насочват ресурсите си натам.

Западните гиганти се съревновават с много на брой китайски компании, които залагат на качествени, но и евтини устройства, които потребителите могат да си купят.

Две от тези фирми са Xiaomi, която вече има голям успех с предлагането на мобилни телефони по 320 долара, и гиганта при търсачките Baidu, който преди дни пусна свой облак в интернет. Облакът на Baidu представлява база с данни на Android, и според корпорацията ще позволи на производителите да създадът устройства с цена под 150 долара, първият от които се очаква да е Changhong H5018, разработен от Foxconn.

оставете коментар

Коментарите са "dofallow". Коментари от вида "браво" или "много добра статия" няма да бъдат публикувани. :)

Използваме "бисквитки" (cookies) за обслужване на поръчки и запазване на настройки. Вие се съгласявате с това, ако продължите да използвате този сайт. За повече информация виж ТУК.

https://planetphone.net